Akdeniz Üniversitesi

solbanner

Sağlık Hizmetleri Ş.M.

sksbanduyuru

Merkez Yemekhane Duyurusu

  • AKADEMİK TAKVİMDEN DOLAYI AKŞAM YEMEĞİ HİZMETİMİZ 02.06.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN SON BULACAKTIR.
  • AKADEMİK TAKVİMDEN DOLAYI İLAHİYAT FAKÜLTESİ YEMEKHANEMİZ 02.06.2018 TARİHİNDEN SONRA YEMEK HİZMETİ VEREMEYECEKTİR. YEMEK HİZMETİMİZ MERKEZİ YEMEKHANEDE DEVAM ETMEKTEDİR.
  • YAZ DÖNEMİNE GİRİLMESİ SEBEBİYLE ÖĞLE  YEMEĞİ SAATLERİ  11:30-13:30 OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞTİR

Türkiye Güreş Şampiyonası

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı tarafından 08-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Denizli'de düzenlenen Türkiye Güreş Şampiyonasına katılan

Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerimizden;

Hentbol Takımlarımızın Başarıları

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 08-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Adana'da düzenlenen Koç Spor Fest  Hentbol Süper Lig müsabakalarında

Yakut Yemekhane Duyurusu

AKADEMİK TAKVİM NEDENİYLE YAKUT YEMEKHANEMİZDE VERMİŞ OLDUĞUMUZ YEMEK HİZMETİMİZ 14.05.2018 TARİHİ İTİBARİYLE YENİ ÖĞRENİM DÖNEMİNE KADAR SON BULMUŞTUR.

YEMEK HİZMETİMİZ MERKEZİ YEMEKHANEDE DEVAM ETMEKTEDİR. 

MERKEZİ YEMEKHANE MÜDÜRLÜĞÜ

Sualtı Dalış Kursu

Sinop Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürlüğünce, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'na bağlı olarak sürdürülmekte olan 2018 yılı Sualtı Dalış Kursu duyurusu ilgili linkte verilmiştir.

 http://susem.sinop.edu.tr/ internet adresinden gerekli bilgiler alınabilir.

Merkez Yemekhane Yemek Saatleri

Merkez Yemekhanemiz  11.15 - 13.45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Türkiye Burslusu Uluslararası  Öğrencilerimizin

Genel Sağlık Sigortası ve YU Numarası Hakkında Duyuru 

Türkiye Burslusu Uluslararası  öğrencilerimiz talep etmeleri halinde genel sağlık sigortalısı olabilmektedirler. Bu öğrencilerimizin genel sağlık sigortası tescil işlemlerini  tamamlayabilmeleri için YU numarasının temin edilmesi gerekmektedir.

Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı tarafından tek elden yürütülen bu çalışmalar doğrultusunda; sağlık kuruluşlarında YU numaralarıyla provizyon alamayan Uluslararası öğrencilerimizin www.turkiyeburslari.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak eksik bilgilerini tamamlamaları gerekmektedir.

Türkiye Burslusu Uluslararası  öğrencilerimizin bu konuda herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamaları için genel sağlık sigortalısı olmak isteyenlerin YU numaralarını kontrol etmelerini, eğer YU numaraları yoksa temin etmek için gerekli işlemleri yapmalarını rica ederiz.

Sağlık Hizmetleri Birimimize Müracaat Edecek Öğrencilerimizin Dikkat etmeleri Gereken Hususlar

Üniversitemiz öğrencilerinin hepsi sağlık hizmetleri merkezimizden arzu ettikleri takdirde yararlanabilmektedirler.

Öğrencilerimizin bu esnada herhangi bir problemle karşılaşmamaları için dikkat etmeleri gereken hususlar şu şekildedir: 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Öğrencilerimiz;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, ilgili kanunla genel sağlık sigortası kapsamına alındığı için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerimiz; hastalık halinde ve/veya sağlık konusunda danışacakları durumlar için öğrenci kimlik kartlarıyla beraber doğrudan merkezimize müracaat edebilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerimizin Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaatla sağlık akvivasyonlarını yaptırmış olmaları yasal bir zorunluluktur.  Çünkü, sadece sağlık aktivasyonları yapılmış olan kişilere tanzim edilmiş reçete bedelleri genel sağlık sigortası kapsamında ödenmektedir. Öğrencilerimizin herhangi bir maduriyetle baş başa kalmamaları için sağlık aktivasyonlarını yaptırmaları önemle rica olunur. 

Uluslararası Öğrenciler;

Geçtiğimiz senelerde Uluslararası öğrencilerimizin genel sağlık sigortası tescil işlemleri ilgili kanunla farklı bir şekilde yerine getirilmekteydi. Fakat 2013 senesi içinde 6486 sayılı kanunda yapılan değişiklik uyarınca; Uluslararası öğrencilerin genel sağlık sigortası tescilleri isteğe bağlı hale getirilmiş olup söz konusu öğrencilerin talep etmeleri halinde genel sağlık sigortası tescil işlemleri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce veya Sosyal Güvenlik Merkezince yapılacaktır.

Uluslararası öğrencilerimizin en çok dikkat etmeleri gereken hususlar şunlardır;
1. 29.05.2013 tarihinden sonra üniversitemize ilk kez kayıt yaptıran Uluslararası öğrencilerimizin ilk kayıt yaptırdıkları tarihten itibaren ilk üç ay içinde,

2. 29.05.2013 tarihinden önce üniversite kaydı bulunan Uluslararası öğrencilerimizden genel sağlık sigortalısı olmak isteyenlerin ise ilk altı ay içinde (29.11.2013 tarihine kadar) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvurması gerekmektedir.

Eğer bu iki madde gerekleri yerine getirilmeyecek olursa bu kapsamdaki Uluslararası öğrencilerin öğrenimleri boyunca bir daha 5510 sayılı kanunun 60’ıncı maddesinin yedinci fıkrası kapsamında genel sağlık sigortalısı olmaları mümkün bulunmamaktadır. 

Uluslararası öğrencilerimizin de bu konular hakkında dikkatli olmaları ve gerekli işlemlerini yatırmaları önemle rica olunur. 

Sayfa Özeti: Sağlık Hizmetleri

Anahtar Kelimeler: