Akdeniz Üniversitesi

solbanner

Sağlık Hizmetleri Ş.M.

sksbanduyuru

Doğrudan Temin Alım İlanları

  • DOĞRUDAN TEMİN: PERSONEL HİZMET ALIMI

23. Üniversiteler arası Kızlar sivrisi Kış Tırmanışı

Başkanlığımız bünyesinde faaliyet gösteren Dağcılık Topluluğu (AKÜDAK) tarafından düzenlenecek olan ''23. Üniversitelerarası Kızlarsivrisi Kış Tırmanışı''  22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında, ilk kez uluslararası boyutta gerçekleştirilecektir.

 

Merkez Yemekhane Akşam Yemeği Duyurusu

AKŞAM YEMEĞİ HİZMETİMİZE MERKEZİ YEMEKHANEDE 12.02.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN DEVAM EDİLECEKTİR.

yakut ve İlahiyat Yemekhane Duyurusu

 YAKUT VE İLAHİYAT YEMEKHANELERİNDE YEMEK HİZMETİMİZE 12.02.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN DEVAM EDİLECEKTİR.

YAKUT YEMEKHANE DUYURUSU

AKADEMİK TAKVİM NEDENİYLE YAKUT YEMEKHANESİNDE VERMİŞ OLDUĞUMUZ YEMEK HİZMETİMİZE 25.12.2017 TARİHİNDEN İTİBAREN ARA VERİLEVEKTİR.

YEMEK HİZMETİMİZ MERKEZİ YEMEKHANEDE VERİLMEYE DEVAM EDECEKTİR.

AÜ öğrencisi İsmayıl Mammadov ve Amin Mehdizade Karma Dövüş Sanatları kategorisinde Dünya Şampiyonu oldular

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi İsmayıl Mammadov ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi Amin Mehdizade

Merkez Yemekhane Yemek Saatleri

Merkez Yemekhanemiz  11.15 - 13.45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

BRİÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA KAZANDIĞIMIZ BAŞARILAR

06-08 MART 2017 TARİHLERİ ARASINDA TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU TARAFINDAN DÜZENLENEN BRİÇ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA (KADIN-ERKEK) ALINAN BAŞARILAR

01-05 MART 2017 TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN KİCK BOKS TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA KAZANILAN BAŞARILAR

01-05 MART 2017  TARİHLERİ ARASINDA DÜZENLENEN KİCK BOKS TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA  (KADIN-ERKEK) KAZANILAN BAŞARILAR

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Türkiye Burslusu Uluslararası  Öğrencilerimizin

Genel Sağlık Sigortası ve YU Numarası Hakkında Duyuru 

Türkiye Burslusu Uluslararası  öğrencilerimiz talep etmeleri halinde genel sağlık sigortalısı olabilmektedirler. Bu öğrencilerimizin genel sağlık sigortası tescil işlemlerini  tamamlayabilmeleri için YU numarasının temin edilmesi gerekmektedir.

Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanlığı tarafından tek elden yürütülen bu çalışmalar doğrultusunda; sağlık kuruluşlarında YU numaralarıyla provizyon alamayan Uluslararası öğrencilerimizin www.turkiyeburslari.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak eksik bilgilerini tamamlamaları gerekmektedir.

Türkiye Burslusu Uluslararası  öğrencilerimizin bu konuda herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamaları için genel sağlık sigortalısı olmak isteyenlerin YU numaralarını kontrol etmelerini, eğer YU numaraları yoksa temin etmek için gerekli işlemleri yapmalarını rica ederiz.

Sağlık Hizmetleri Birimimize Müracaat Edecek Öğrencilerimizin Dikkat etmeleri Gereken Hususlar

Üniversitemiz öğrencilerinin hepsi sağlık hizmetleri merkezimizden arzu ettikleri takdirde yararlanabilmektedirler.

Öğrencilerimizin bu esnada herhangi bir problemle karşılaşmamaları için dikkat etmeleri gereken hususlar şu şekildedir: 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Öğrencilerimiz;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, ilgili kanunla genel sağlık sigortası kapsamına alındığı için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerimiz; hastalık halinde ve/veya sağlık konusunda danışacakları durumlar için öğrenci kimlik kartlarıyla beraber doğrudan merkezimize müracaat edebilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerimizin Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne müracaatla sağlık akvivasyonlarını yaptırmış olmaları yasal bir zorunluluktur.  Çünkü, sadece sağlık aktivasyonları yapılmış olan kişilere tanzim edilmiş reçete bedelleri genel sağlık sigortası kapsamında ödenmektedir. Öğrencilerimizin herhangi bir maduriyetle baş başa kalmamaları için sağlık aktivasyonlarını yaptırmaları önemle rica olunur. 

Uluslararası Öğrenciler;

Geçtiğimiz senelerde Uluslararası öğrencilerimizin genel sağlık sigortası tescil işlemleri ilgili kanunla farklı bir şekilde yerine getirilmekteydi. Fakat 2013 senesi içinde 6486 sayılı kanunda yapılan değişiklik uyarınca; Uluslararası öğrencilerin genel sağlık sigortası tescilleri isteğe bağlı hale getirilmiş olup söz konusu öğrencilerin talep etmeleri halinde genel sağlık sigortası tescil işlemleri Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce veya Sosyal Güvenlik Merkezince yapılacaktır.

Uluslararası öğrencilerimizin en çok dikkat etmeleri gereken hususlar şunlardır;
1. 29.05.2013 tarihinden sonra üniversitemize ilk kez kayıt yaptıran Uluslararası öğrencilerimizin ilk kayıt yaptırdıkları tarihten itibaren ilk üç ay içinde,

2. 29.05.2013 tarihinden önce üniversite kaydı bulunan Uluslararası öğrencilerimizden genel sağlık sigortalısı olmak isteyenlerin ise ilk altı ay içinde (29.11.2013 tarihine kadar) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvurması gerekmektedir.

Eğer bu iki madde gerekleri yerine getirilmeyecek olursa bu kapsamdaki Uluslararası öğrencilerin öğrenimleri boyunca bir daha 5510 sayılı kanunun 60’ıncı maddesinin yedinci fıkrası kapsamında genel sağlık sigortalısı olmaları mümkün bulunmamaktadır. 

Uluslararası öğrencilerimizin de bu konular hakkında dikkatli olmaları ve gerekli işlemlerini yatırmaları önemle rica olunur. 

Sayfa Özeti: Sağlık Hizmetleri

Anahtar Kelimeler: