Akdeniz Üniversitesi

anasayfa

duyuru kısa

Merkezi Yemekhane Duyurusu

AKADEMİK TAKVİM SEBEBİYLE 17.01.2022-11.02.2022 TARİHLERİ ARASINDA YAKUT YEMEKHANESİ,İLAHİYAT FAKÜLTESİ YEMEKHANESİ,ÇALLI SOSYAL BİLİMLER MYO YEMEKHANESİ’NDE  ÖĞLE YEMEĞİ HİZMETİ VE MERKEZİ YEMEKHANE’DE AKŞAM YEMEĞİ HİZMETİ VERİLMEYECEKTİR.

ÖĞLE YEMEĞİ HİZMETİ MERKEZİ YEMEKHANE VE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ YEMEKHANESİ’NDE DEVAM EDECEKTİR.

Doğrudan Temin Alım İlanları

  • DOĞRUDAN TEMİN            : TÜKETİME YÖNELİK MAL / MALZEME ALIMI İŞİ


Tev Yurtdışı Bursları Toplantı Duyurusu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), yurt dışında dil öğrenmek, Yüksek Lisans ve Doktora yapmak isteyen öğrencilerimize sağlayabileceği imkanlarla ilgili soruları cevaplamak üzere 24  Aralık 2021 Cuma günü saat 13:00-14:00 ya da 14:00-15:00 arasında Teams’de veya Zoom’da çevrimiçi etkinlik düzenleyecektir.

 

AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılı "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmiş ve eğitim yılı kapsamında yapılacak çalışmalarda, işbirliğini geliştirmek amacıyla, bakanlıklar, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, meslek odaları, konfederasyonlar ve 81 ilden 183 üniversite ile eğitim protokolü imzalanmıştır.

Manavgat Kalemler Köyü’nde 84 Milyon İçin 3’er Fidan Etkinliği gerçekleştirildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde #GeleceğeNefes olmak için #252Milyonfidan toprakla buluştu. Bu anlamlı etkinlikte Akdeniz Üniv. olarak Manavgat Kalemler Köyü'nde Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cengiz Toker ve öğrencilerimizle birlikte fidan dikimini gerçekleştirdik.

Akdeniz Üniv. Organ Bağışı Farkındalık Festivali gerçekleşti

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen Organ Bağışı Farkındalık Festivali'nde dilek fenerlerini şifa bekleyen her hastamızın sağlığına kavuşması için uçurduk.
Siz de organlarınızı bağışlayın, bir başkasının kahramanı olun. #DileğimBirYaşam

Etkinlik Video: https://youtu.be/kWOA60OHfzI

MEHMET ZORLU VAKFI BURS DUYURUSU

Yakın zamanda ülkemizde yaşanan yangın ve sel felaketlerinden etkilenen öğrenciler için Mehmet Zorlu Vakfı burs kontenjanı oluşturmuştur. 

Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri’ne büyük ilgi

Merkez Yemekhane Yemek Saatleri

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ; 20.09.2021 TARİHİ İTİBARİYLE;

Başkanlığımız Sağlık Hizmetlerinde Online Randevu Sistemine Geçti

Akdeniz Üniversitesi’nin Değerli Mensupları ve Öğrencileri,

18 Ağustos 2021 itibarıyla  Başkanlığımıza bağlı Sağlık Hizmetleri’nden yararlanmak için

http://sks.akdeniz.edu.tr/tr.i644.randevu-al adresinden Online Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Antalya Valiliği 2021/2 No'lu Genelge Alanya'da Yamaç Paraşütü Kullanımı Hk.

alt

banner

poliklinik

diş

diyetisyen

çocukgelişimi

psikososyal

 

Sağlık Hizmetlerinden Kimler Faydalanabilir ?

Üniversitemiz öğrencileri, çalışanları, üniversitemiz emeklileri ve çalışanlarının bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleri.

Poliklinik Hizmetleri : Birinci basamak poliklinik hizmetleri (Ayaktan tedaviler)

- Birinci basamak laboratuvar hizmetleri (Tam kan, biyokimya, idrar tahlili)

Diş Hizmetleri : Birinci basamak diş hekim hizmetleri

Diş Polikliniği için alınan ilk randevular diş muayene randevusudur. Ağız içi müdahale gerekli olursa ikinci bir randevu alıp, müdahale öncesi güncel PCR testini yanında getirmesi rica olunur. Saat 12.00 randevusu, ilk muayene randevusudur. İşlem yapılması gerektiğinde mesai saatleri içinde ki randevu saatlerinde güncel PCR testi ile yeni bir randevu oluşturulması rica olunur.

Diyetisyen Hizmetleri : Birinci basamak diyetisyen hizmetleri

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri : Üniversitemizde ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim programlarına kayıtlı öğrencilere, personel ve personelin bakmakla yükümlü olduğu kişilere; bireysel, sosyal, eğitimsel ve mesleki alanlara yönelik psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri

Çocuk Gelişimi ve Aile Danışmanlığı Hizmetleri : 0-18 yaş arası bebek ve çocukların gelişimsel değerlendirmeleri ve takibi, riskli bebeklerin gelişim takibi, aile eğitimi, gelişim testleri uygulamaları, beslenme, tuvalet eğitimi, kardeşler arası ilişkilerin düzenlenmesi, davranış bozuklukları, çocuğa uygun çevre düzenlemesi, konuşmanın gelişimi, ekran bağımlılığı, okul sorunları, ergenlik dönemi sorunları, aile içi iletişim problemleri gibi konularda ailelere danışmanlık verilmektedir. Bunların yanı sıra otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü, gelişim geriliği, kromozom anomalilerine bağlı özel gereksinimli çocukların değerlendirilmesi ve eğitim danışmanlığı konularında destek verilmektedir.

Sayfa Özeti: Online Randevu Sistemi

Anahtar Kelimeler: