Akdeniz Üniversitesi

anasayfa

duyuru kısa

Doğrudan Temin Alım İlanları

  • DOĞRUDAN TEMİN            :  ELEKTRİK MALZEMESİ ALIMI 

Merkez Yemekhane Duyurusu

18.03.2020 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖĞLE YEMEĞİ HİZMETİMİZ MERKEZİ YEMEKHANE'DE 11.30-14:30 SAATLERİ ARASINDA DEVAM EDECEKTİR.

Merkez Yemekhane Duyurusu

16.03.2020 TARİHİNDEN İTİBAREN

AKILI KART BİRİMİ PLAKA TANIMLAMA İŞLEMLERİ

AKILI KART BİRİMİ PLAKA TANIMLAMA HGS İŞLEMLERİ 310 26 43

Burs Duyuruları

Burs duyurulari bu sayfada yayınlanmaktadir.

Merkez Yemekhane Yemek Saatleri

Merkez Yemekhanemiz Öğrenci Yemek saatleri 11.30 - 13.30 arasında hizmet vermektedir.

alt

PSİKO

Beslenme

I-ÜNİVERSİTEMİZDE VAROLAN  BESLENME OLANAKLARI

Öğrenci Yemekhaneleri

Üniversitemiz öğrencilerine, kampüs içindeki yemekhanelerden öğle yemeği tabldot olarak verilmektedir. Yemekten faydalanmak isteyen öğrencilerimiz; yemek maliyetinin Üniversite Yönetim Kurulu tarafından tespit edilen bir kısmını katılım payı olarak ödemek suretiyle, yemek yiyebilmektedirler. Yemek maliyetinin geriye kalan kısmı ise; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğrenci Sosyal Hizmetler bütçesinden karşılanmaktadır.

Kafeteryalar

Öğrencilerin beslenme ve ders dışı zamanlarında dinlenme-eğlenmelerine yönelik olarak, fakülte/yüksekokullarda kantin/kafeteryalar bulunmaktadır.

Bunların dışında; öğrencilerin sosyal-kültürel çalışma ve ihtiyaçları için yapılmış olan,  Olbia Kültür Merkezinde, Yağkut Çarşı ve Ceypark’ta her türlü beslenme ihtiyacının giderilebileceği market, lokanta, kafeterya, fast-food vb. salonları mevcuttur.

II-YEMEK BURSU

Üniversitemizde, Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerimizin bir kısmına,  ücretsiz yemek imkânı sağlanmaktadır.

Bu ücretsiz öğle yemeği uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerin  Eylül ayı içerisinde http://www.akdeniz.edu.tr/  adresinde yer alan “yemek bursu başvuru formunu” doldurmaları gerekmektedir.Ücretsiz öğle yemeği hakkı kazanan öğrenci listeleri Merkezi Öğrenci Yemekhanesi panolarında ve fakültelerin panolarında ilan edilmektedir.

Ücretsiz yemek bursu bir eğitim yılı için geçerlidir ve her yıl başvuruların yenilenmesi gerekmektedir. Yemek bursu hizmetini almaya hak kazanan öğrenci bu hakkını kullanmıyor ise öğrenciye bilgi verilir ve bu hakkı başka bir öğrenciye verilir.

Yemek bursu bir sosyal hizmet uygulaması olup şehit/gazi yakınları ve ekonomik yetersizlik gösteren öğrenciler öncelikli değerlendirilir.

Sayfa Özeti: Beslenme

Anahtar Kelimeler: