Akdeniz Üniversitesi

anasayfa

duyuru kısa

Merkez Yemekhane Duyurusu

AKADEMİK TAKVİM NEDENİYLE 31.05.2019 TARİHİNDE 

YAKUT ÇARŞISI YEMEKHANESİ ve İLAHİYAT FAKÜLTESİ YEMEKHANESİ’NDEKİ  YEMEK HİZMETLERİ  SON BULMUŞTUR. 

YEMEK HİZMETİMİZ MERKEZ YEMEKHANE’DE DEVAM ETMEKTEDİR. 

AYRICA 31.05.2019 TARİHİNDE MERKEZ YEMEKHANE’DE VERİLEN AKŞAM YEMEĞİ HİZMETİ SON BULMUŞTUR.

Burs Duyuruları

Burs duyuruları bu alanda yayınlanacaktır.

Merkez Yemekhane Yemek Saatleri

Merkez Yemekhanemiz Öğrenci Yemek saatleri 11.30 - 13.30 arasında hizmet vermektedir.

Doğrudan Temin Alım İlanları

  • DOĞRUDAN TEMİN: ENMONTİON KAĞIT HAVLU ALIMI

alt

PSİKO

Beslenme

I-ÜNİVERSİTEMİZDE VAROLAN  BESLENME OLANAKLARI

Öğrenci Yemekhaneleri

Üniversitemiz öğrencilerine, kampüs içindeki yemekhanelerden öğle yemeği tabldot olarak verilmektedir. Yemekten faydalanmak isteyen öğrencilerimiz; yemek maliyetinin Üniversite Yönetim Kurulu tarafından tespit edilen bir kısmını katılım payı olarak ödemek suretiyle, yemek yiyebilmektedirler. Yemek maliyetinin geriye kalan kısmı ise; Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğrenci Sosyal Hizmetler bütçesinden karşılanmaktadır.

Kafeteryalar

Öğrencilerin beslenme ve ders dışı zamanlarında dinlenme-eğlenmelerine yönelik olarak, fakülte/yüksekokullarda kantin/kafeteryalar bulunmaktadır.

Bunların dışında; öğrencilerin sosyal-kültürel çalışma ve ihtiyaçları için yapılmış olan,  Olbia Kültür Merkezinde, Yağkut Çarşı ve Ceypark’ta her türlü beslenme ihtiyacının giderilebileceği market, lokanta, kafeterya, fast-food vb. salonları mevcuttur.

II-YEMEK BURSU

Üniversitemizde, Üniversite Yönetim Kurulu Kararı ile ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilerimizin bir kısmına,  ücretsiz yemek imkânı sağlanmaktadır.

Bu ücretsiz öğle yemeği uygulamasından faydalanmak isteyen öğrencilerin  Eylül ayı içerisinde http://www.akdeniz.edu.tr/  adresinde yer alan “yemek bursu başvuru formunu” doldurmaları gerekmektedir.Ücretsiz öğle yemeği hakkı kazanan öğrenci listeleri Merkezi Öğrenci Yemekhanesi panolarında ve fakültelerin panolarında ilan edilmektedir.

Ücretsiz yemek bursu bir eğitim yılı için geçerlidir ve her yıl başvuruların yenilenmesi gerekmektedir. Yemek bursu hizmetini almaya hak kazanan öğrenci bu hakkını kullanmıyor ise öğrenciye bilgi verilir ve bu hakkı başka bir öğrenciye verilir.

Yemek bursu bir sosyal hizmet uygulaması olup şehit/gazi yakınları ve ekonomik yetersizlik gösteren öğrenciler öncelikli değerlendirilir.

Sayfa Özeti: Beslenme

Anahtar Kelimeler: